Coco (Coconut Milkshake IPA)
Před časem nám nějaká návštěva dovezla balíček praženého kokosu. Půl roku se nám doma válel a nikdo ho nejedl. Co s ním? Černá piva s kokosem měl úplně neoslovují, ale už dlouho plánuju uvařit nějaký Milkshake IPA - styl vycházející z New England IPA, ale výrazně více "cukrářský". Ještě méně hořkosti, ještě více zbytkového cukru, hromada laktózy a často ovoce, vanilka, apod. Do toho by se kokos hodit mohl ne? K tomu chmel Sabro, který je sám o sobě poměrně kokosový, a recept byl na světě.
A dopadlo to skvěle. Takhle hutné tělo jsem dlouho nepil. Skoro jako nějaké jogurtové mléko. Jak by taky ne, když jsem tam nasypal kamion laktózy. I kokos je na jazyku krásně poznat. A vůně je čisté Sabro. Dost kokos, trochu mango, občas se mihne i ten nenáviděný kopr, který Sabro občas dělá, ale všehovšudy fajn.
Vůně v poho. Chuť boží. Kokos po půlroce pryč. Mise splněna.
Recept
Voda
Sypání
Heidelberg - 0,7 kg